27.10.2016

Sladký koutek

Sladký koutek, sweet bar nebo také candy bar – trend který se rozšířil už i k nám. Na svatbách se jedná téměř o samozřejmost a na narozeninových oslavách teprve pomalu začíná. Nejvíce nás ale baví dětské sladké koutky, protože radost, která se dá sladkostmi na dětské tváři vykouzlit, nás nikdy neomrzí. Všude spousty bláznivých barev, tvarů a postaviček oblíbených hrdinů.

Do sladkého koutku se dají použít jakékoli sladkosti, nejčastěji se však jedná o dort, cupcaky a popcaky. Velmi oblíbené jsou i minidezerty, ovoce, bonbony, makronky nebo třeba koláčky či sušenky.

Sladkosti se dají do jednoho koutku na různé etažéry, podnosy a stojany. Dozdobí se tématickými dekoracemi, papírovými jmenovkami sladkostí nebo třeba zapichovátky typu „Sněz mě“, „Mňam“ atd.

Představivosti a naší kreativitě se meze nekladou, nejraději máme právě tematické akce – např. Havajská oslava.

 

>> Inspirace na sladké koutky <<

 

Jak sestavujeme sladké koutky?

Napište nám, jaký máte počet osob na oslavě, co se bude mimo sladký koutek  podávat a jak dlouho by měl sladký koutek vydržet. Zajímá nás, i jestli se jedná o svatbu, dětskou či firemní párty, téma oslavy a jaké dobroty máte nejraději.

 

Příklad sladkého koutku

Letní narozeninová oslava pro 20 dospělých osob – především ženy (3ks sladkostí na osobu, dort a ovoce), servírováno ve večerních hodinách:

  • Narozeninový dort zhruba 20 menších porcí – vanilkový piškot, lehký krém alá pribináček, maliny
  • 12 makronek – vanilka
  • 12 popcakes – vanilka + bílá čokoláda
  • 12 semifreddo – broskev
  • Ovocná mísa 1,5kg – jahody, meloun, ananas, hroznové víno…
  • 0,5kg cukroví, koláčků nebo sušenek – zhruba 30ks
  • Cena zhruba 3000,- i s naaranžováním na různé podnosy, etažéry, tácy. Dekorace svíčkami či světýlky. Živé květiny jsou za příplatek.

 

Samozřejmostí je výzdoba nejen sladkého koutku, ale i celého prostoru oslavy ve stejném stylu – ať květinová či jiná. Zajistíme cokoli si budete přát.

 

Zapůjčení vybavení a dekorace

Veškeré nádobí Vám rádi zapůjčíme za malý poplatek. Dekorace Vám zajistíme, dle dohody vyrobíme. Na místě vše naaranžujeme a předáme Vám hotový sladký koutek, bez starostí.